Western bijrijder gezocht omg Den Haag
Gevraagd | Prijs: notk | Geplaatst: zo, 2013-05-12 13:25Informatie over de verkoper
- Geplaatst door Emita
- Lid sinds 16-12-2011
- Andere advertenties van Emita
- Informatie over veilig handelen
Advertentie details
- 641 keer bekeken
- Advertentie melden
Western bijrijder / bijrijdster gezocht voor paint ruin.
Voor mijn jonge, lieve, eigenwijze, aanhankelijke maar ook een klein beetje dominante paint ruin ben ik op zoek naar een bijrijder. Hij is nog maar sinds eind januari onder het zadel en kan dus (nog) niet zo veel. Op dit momen ben ik vooral bezig om zijn balans te verbeteren. Ons uiteindelijke doel is reining, maar het kan nog wel even duren voordat hij dit allemaal onder de knie heeft. Naast reining wil ik ook pleasure, trail en horsemanship met hem gaan starten. Ik vind het belangrijk dat de bijrijder rustig aan doet en geduld heeft, het is nog een jong dier en moet nog veel leren! Hij is het ideale buitenrijd paard, is niet bang voor fietsers/brommers/auto's/vrachtwagens/etc. In september willen wij waarschijnlijk onze eerste wedstrijd rijden, WRAN L5 pleasure/horsemanship walk & trot.
Hij staat gestald in een weiland met uitrijmogelijkheden tot het strand (500 meter, maar hij vind dit nog wel heel eng dus als je daar heen gaat het liefst wel met een ander ervaren paard erbij, onderling afspreken met andere stalgenoten) en tot recreatiegebied de Madestein, waar hij echt het meest relaxte paard is wat je je maar kunt inbeelden ;-). Op 20 minuten stappen bevindt zich Trainigsstal Madepolder, waar wij eerst ook hebben gestaan. Hier kan je de rijbaan huren voor 5 euro per keer, of lessen bij een van de (mijn) instructrices. Op het weiland zelf heb je geen faciliteiten. Zolang mijn paard nog op het weiland staat vraag ik daarom ook geen bijdrage, maar zodra wij weer op een pensionstal staan zal ik dit wel gaan vragen (+- rond de 50 euro per maand). Rond september, als het weideseizoen voorbij is, gaat hij weer op stal staan.
De eisen die ik stel aan de bijrijder zijn het volgende:
- 18+
- Ervaring in het westernrijden (al hoef je geen topruiter te zijn, maar in ieder geval wel western kúnnen rijden), niet omdat ik Engelse ruiters geen kans wil geven maar omdat mijn paard zelf alles nog moet leren
- Af en toe een les nemen (min. 1x per maand, het liefst vaker)
- Afspraken nakomen
- Elke dag dat je komt even de mest wegscheppen
- Zorgvuldig met mijn spullen omgaan
- Iemand die op langere termijn wil blijven komen, dus niet iemand die alleen de zomer komt omdat het dan gratis is
- Iemand die het leuk vind om op wedstrijden mee te gaan als groom
- Iemand die geïnteresseerd is in meerdere onderdelen van de westernsport, dus niet alleen in de reining maar ook in de zogenaamde 'langzame onderdelen'
- Aangezien mijn paint niet zo groot en breed is (laat maar zeggen ietsje kleiner dan 1.45) is het belangrijk dat je niet te lang en te zwaar bent.
Als het vertrouwen er is krijg je veel vrijheid, je mag met hem lessen, op vakantie, clinics volgen, zelf wedstrijden rijden, etc. (wel op eigen kosten natuurlijk)
Als je interesse hebt stuur mij dan een mailtje met uitgebreide informatie over jezelf (leeftijd, lengte/gewicht, ervaring in het westernrijden, ervaring met eventuele vorige verzorg/bijrijdpaarden, of je in het bezit bent van een auto - niet noodzakelijk maar wel erg handig -, het liefst met een foto en/of filmpje erbij zodat ik kan zien hoe je rijdt)
Ik ben wel erg kritisch in het zoeken van een bijrijder! Mijn paard is niet altijd de makkelijkste en gaat hevig in verzet als hij het er niet mee eens is. Je moet echt met hem samenwerken, afdwingen werkt sowieso averechts. Ruiters met een harde hand worden niet gewaardeerd, maar je moet wel consequent kunnen zijn om een rustige manier.
Als ik denk dat je geschikt bent zal ik je bericht beantwoorden voor een afspraak.